asset()

18 ve 182 numaralı kanallardan ulaşabileceğiniz beIN İZ TV, gezi ve yaşayan tarih ağırlıklı olmak üzere kültür, macera, doğa, sağlık, yemek ve çocuk programlarına da yer vererek, Türkiye’nin büyük bir açığını kapatmak için yola çıkıyor. Türkiye’de belgesel ile ilgilenen profesyonel ya da amatör her türlü kişi ve kuruluş ile işbirliğine de soyunan İZ, yüzde yüz Türk yapımı bir belgesel kanalı.

beIN İZ TV Programları

  • Coşkun Aral’la Avrupa Notları: Kreuzberg Küçük İstanbul
  • Wilco’yla Yaşasın Yemek: Kuzugöbeği
  • Özel Gösterim: Destansı Bir Yolculuk: Trans-Sibirya Ekspresi
  • Özel Gösterim: Hayalimdeki Yolculuk”
  • Yakın Tarih: Rüzgara Karşı Yürüyen Adam
  • Gidiş Dönüş/Sadece Türkçe: Komşu Sıcaklığı
  • Seyyah Gazeteci, Bilge Yazar: Hıfzı Topuz

Kuşaklar Programları

9 sıcak nokta, 9 tanıdık sima: Erkan Can’dan Pelin Batu’ya, Uğur Polat’tan Şevval Sam’a, 9 tanınmış yüz, koruma altına alınan 9 sıcak noktaya gidiyor. Doğal Hayatı koruma Derneği ile Çevre ve Orman Bakanlığı’nın, biyoçeşitlilik kriterlerine göre belirlediği Küre Dağları, İstanbul Ormanları, İbradı-Akseki Ormanları, Karçal Dağları, Amanos Dağları, Babadağ, Yenice Ormanları, Datça Yarımadası-Bozburun ve Fırtına Vadisi, doğaya duyarlılığıyla tanınan sanatçılar eşliğinde keşfediliyor. Orman yürüyüşleri, kamp ateşleri, köy evleri, ünlü rehberlerin sıcak sohbetiyle 9 sıcak nokta, yakına geliyor.

Altın Yollar İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı desteğiyle hayata geçirilen “Altın Yollar” projesi, İstanbul kültürünü ve değerlerini, modern çağın seyyahları olan sanatçılar vasıtasıyla dünyaya tanıtmayı amaçlıyor. Kültürlerarası dolaşımın önemini vurgulayan proje, Türkiye ve Avrupa sanatçıları ve izleyicileri arasında köprüler kurarak, sanatsal üretimlerle ‘Altın Yollar’ı ölümsüzlüğe kavuşturmayı hedefliyor."Altın Yollar" belgesel serisi, "Jules Verne’nin İzinde", "Piri Reis’in İzinde" ve "Evliya Çelebi’nin İzinde" başlıkları altında 10 bölümden oluşuyor.

Anadolu Güncesi
Bu topraklar soluk almaya devam ediyor...Her köşesinde ayrı bir renk, ayrı bir tat, ayrı bir ses yaşam sürüyor.Onlarca destan asırlardır dilden dile dolaşıyor, yüzlerce gelenek nesilden nesile miras bırakılıyor. Ketenin usta elleri, Toros sedirinin efsaneleri, kayıp şehir Harran, ölümsüz Anadolu'nun resmi mumyalar ve daha niceleri...Anadolu, tarihi ve coğrafyası ile, kimi saklı kalmış kimi bilindik güzelliklerin adresi. Bu adrese yolculuk, ekranınızdan başlıyor. Anadolu’yu yaşamak için izimizi sürün...

Anadolu'nun Kanatları Flamingolar tropik bölgelere özgü kuşlar mıdır? Leylekler evinizin çok yakınına yuva yapmış olabilirler mi? Nesli tükenmekte olan akbabaların, Orta Anadolu’nun kalbinde verdiği yaşama savaşından haberdar mıydınız? beIN İZ TV, Anadolu’nun Kanatları kuşağında Türkiye’nin kanatlı uygarlıklarının izini sürüyor. Kanatların gölgesinde, Türkiye coğrayfasında yaşamını sürdüren ve nesli tükenmekte olan kuş türlerinin izini sürüyoruz!

Ayak İzleri
Biyolog Rıfat Çığ, dünyanın en şanslı coğrafyalarından birinde, doğanın diline tercüman oluyor. Küllerinden doğan ormanlardan milyonlarca yıllık fosillere, Nil kaplumbağalarından kaplan kelebeklerine uzanan bir canlı yelpazede, Türkiye’de doğal hayatı seyyar laboratuvarında mercek altına alıyor.Türkiye doğasının anlatılmamış öyküleri, Ayak İzleri kuşağında ekrana geliyor.

Aydın Boysanın İstanbul'u Aydın Boysan, İstanbul’un değişimini gözlemleyebilecek kadar dolu dolu yaşadı bu şehirde geçen hayatını. Eski günlerden günümüze yaşanan iyi-kötü ne varsa, bir bir aklında. Boysan, uzun yıllar icra ettiği mimarlık mesleğinin getirdiği birikim ve doğma büyüme İstanbullu olmanın verdiği yaşanmışlıklarla, yıllardır bir düşün adamı olarak şehre dair gözlemlerini, uyarılarını, sitemlerini dile getirdi.Şimdi de beIN İZ ekranında, semt semt İstanbul’u anlatarak bize bilmediğimiz geçmişi hatırlatıyor. Çünkü o, yaşayan İstanbul...

Ayhan Sicimoğlu'yla Renkler Türkiye ve dünyadan keyifli mekanları, ilginç konu ve konukları ile Ayhan Sicimoğlu İz’de.
Türk ve Dünya mutfaklarından tatları, enfes müzikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri, engin denizlerin altını ve üstünü kısacası hayatın tüm renklerini vurmalı çalgılar ustası Ayhan Sicimoğlu’nun kendine özgü bakış açısı ile keşfedecek ve tüm bu güzelliklere hayran kalacaksınız!

Baba Oğul Çelebiler Seyahat kültürünün yaygınlaştığı ve kolaylaştığı günümüzden bir kaç çağ öncesine gitmeye ne dersiniz? Uçakların, arabaların, trenlerin olmadığı bir zamanda gezmek ne ifade ediyordu sizce? Peki o dönemin seyyahları nasıl başarıyordu, kilometrelece yol kat edip onlarca şehir tanımayı?

Bağımsız Filmler Bağımsız Filmler perdelerini açıyor. Değişik gösterimlerde seyirciyle buluşan, ilgi çekici konu ve yaklaşımlarıyla benzersiz yapıtlar İz ekranında. Belgesel dünyasının önemli isimleri, gelecek vaat eden genç yönetmenler ve onların farklı bakış açıları bu kuşakta buluşuyor. Sığla’nın Gözyaşları’ndan, Sünger Avcıları’nın öyküsüne, Bodrum’un Köyleri’nden “Van’ın İncisi” İnci Kefali’ne birbirinden farklı yapımlar ekrana yansıyor...

Beyaz Cam Türkiye televizyon tarihini ekranlara getirecek olan belgesel, televizyonculuğumuzun geçtiği aşamaları gözler önüne serecek.
Konular: beIN İZ TV Programları, beIN İZ TV Yayın Akışı, beIN İZ TV izle

beIN İZ TV HD Digiturk Kaçıncı Kanal

Kanal No Yayın Süresi
182 24 Saat

Digiturk beIN İZ TV HD Yayın Akışı

Kanal Adı Şuan yayınlanan program Yayın Süresi