Digiblog > Sinyal Seviyesinde Azalma Var - DigiturkPaketler

Sinyal Seviyesinde Azalma Var - DigiturkPaketler

Sinyal Seviyesinde Azalma Var - DigiturkPaketler

Digiturk Sinyal Seviyesinde Azalma Var

Yayınlarınız ile ilgili sinyal seviyesinde azalma ile ilgili sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki anlatılan yöntemleri uygulayarak sinyal seviyesinde azalma problemini çözebilirsiniz.

Digiturk'ünüzde sinyal seviyesinde azalma olduğu zaman ekranda “Sinyal seviyesinden azalma var. Lütfen bağlantılarınızı kontrol ediniz” şeklinde mesaj çıkmaktadır veya kanal bulunamadı şeklinde uyarı vermektedir.

Sinyal seviyesinde azalma var mesajı ile karşılaştığınız zaman ilk olarak Digiturk kutunuza bağlı olan uydu kablosunun bağlı olup olmadığını kontrol ediniz.

Uydu kablosu Digiturk kutunuza bağlı ise ve bağlantılarda bir problem yoksa aşağıdaki adımları uygulayınız.

Digiturk kumandası üzerinde bulunan "OPTS" tuşuna basarak menüye geçiniz. Menüde "OK" tuşuna bastıktan sonra "Kurulum" seçeneğine gelerek "OK" tuşuna basın.

Uydu arama seçeneğine gelin ve "OK" tuşuna basın.

Bu işlemlerden sonra ekranınızda sinyal seviyesini göreceksiniz. Bu ekranda sinyalinizin zayıf mı, iyi yada kötü mü olduğunu görebilirsiniz.


Ekranda sinyal seviyesini zayıf olarak görüyorsanız anten ayarları menüsüne girerek LNB Tipi; BU / MDU kontrol edilmesi gerekmektedir. Size özel bir anten kullanıyorsanız BU seçeneği seçilmelidir. Binanın da merkezi bir Digiturk sistemi varsa ve herkes bu ortak antende Digiturk kullanıyorsa MDU seçeneği işaretli olmalıdır.

Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra tekrar sinyal kontrolü yapın. Kontrol sonucunda değerlerde değişme olmazsa Digiturk müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz 0212 473 73 73 . Size ne yakın teknik servisi yönlendirecektir.